Folytatjuk a kormány kérdéses döntéseinek felsorolását, amelyek nem a magyarok érdekeit szolgálják. Más országokban az ilyen határozatok a kabinet bukását kellene, hogy okozzák.
ELSŐK VAGYUNK A KISKERESKEDELMI FORGALOM VISSZAESÉSÉBEN
Áprilisban is Magyarországon volt a legnagyobb a visszaesés a kiskereskedelmi forgalomban. A kiskereskedelmi forgalom mértéke jelentősen, 12,6%-kal csökkent 2022. áprilisához képest. Ez az Európai Unió országai között a legrosszabb adat.
NEM LESZNEK VISSZAKERESHETŐEK AZ INGATLAN TULAJDONOSOK
Egy 2024-ben bevezetendő törvénymódosítás ahhoz segíti hozzá az érintetteket, hogy elrejthessék gazdagodásuk tényét. Jövő évtől az adatvédelemre hivatkozással az eddiginél kevesebb ingatlan-nyilvántartási adat lesz mindenki számára megismerhető, így a tulajdonosok nehezebben lesznek beazonosíthatóak.
ÖSSZEOMLÁSKÖZELI ÁLLAPOTBAN A GABONAPIAC
Az esőzések következtében kiváló mennyiségű gabonatermés várható, miközben a felesleget szinte esélytelen eljuttatni az exportpiacokra és a hazai feldolgozó cégek sem fognak hosszabb időre betárolni a gabonából. A kisebb felvásárló cégek már értesítették a partnereiket, hogy az idén nem tudják átvenni a terményt. Mindez köszönhető annak is, hogy a tavaly márciusban, a kormány által, a gabonaértékesítésre bevezetett „exportlassító” - regisztrációhoz kötött - intézkedést, csak most nyár elején vezették ki, holott ezt már tavaly ősszel meg kellett volna tenniük, egyúttal a korábban a lisztre is bevezetett „ársapka” a belföldi keresletet is visszavetette.
A feszültség az aratás kezdetén, vagyis körülbelül két-három hét múlva fog kirobbanni, amikor sok termelő nem tudja majd eladni és még tárolni sem a gabonáját.
ÚJABB ADÓT VEZETETT BE A FIDESZ
Július elsejétől az új bankbetétek kamatai után– amíg a kormány fenntartja a veszélyhelyzetet – szociális hozzájárulási adót is kell majd fizetni, és ez alól csak az ingatlanalap befektetési kamatjövedelem a kivétel. A szabályozás bevezetésével a Kormány célja az volt, hogy fokozza a lakosság, állampapírok iránti keresletét és hogy valamelyest finanszírozni tudja a költségvetési kiadásokat.
Ekkora a baj?