A magyar politika szótárába most már végérvényesen egy új fogalom került be: ELŐVÁLASZTÁS.
Nem is tudtunk vele az elején nagyon mit kezdeni, már elszoktuk ettől. Látszik, hogy a demokrácia útján még messze nem ott tartunk, ahol Amerika. Ott ez régóta, mindkét poltikai oldalon használt és bevált módszer arra, hogy az emberek kiválaszthassák a számukra legalkalmasabbnak vélt, de mindenképpen legszimpatikusabb jelöltet, aki – hasonlóan már a magyar példához –megvívja a csatát a regnáló kormány vezetőjével vagy annak újdonsült jelöltjével.
A 2011-ben, a Fidesz által, és annak jövőbeni győzelmére átszabott választási törvény miatt az ellenzék rá volt kényszerítve, hogy belekezdjen valami hasonlóba. Messze kisebb tudással, tapasztalattal, és főleg csekély anyagi bázissal, de annál nagyobb hittel és végre egységesen. Jöttek is a kisebb kudarcok, informatikai leállás, de végül előre nem is sejthető sikerrel végződött.
Pontosan 633.811-en szavaztak, és sikerült bevezetni egy új, 21. századi korhoz alkalmazkodó szavazási módot, az online szavazást, ami a jövőben akár egy új voksolási módot is jelenthet. Gulyás Gergely a szeptember 29-i Kormányinfón gúnyosan megjegyezte, hogy a szavazni jogosultak mindössze 8 %-a ment el, amit ő egyenértékűvé tett az ellenzéki szavazóbázissal. A valóság viszont az, hogy az egy hétig tartó előválasztás 1. fordulójában az ellenzéki érzelmű szavazók egynegyede úgy érezte, hogy fontos számára, ki vegye fel a harcot helyben és országosan is a Fidesz által létrehozott egypárti NER rendszer ellen.
A közmédiában, a kormánypárti sajtókban, na meg már az utcán is azt szeretné a Fidesz elhitetni szavazóival, hogy az egész egy Gyurcsány által rendezett showműsor, melynek vége nem nyitott, hanem előre koreografált forgatókönyv szerint zajlik. A színjáték több szereplős, de a végén Karácsony lesz az ellenzék közös jelöltje. Mindenestre biztosra mentek a Stop Gyurcsány! Stop Karácsony! petícióval, hiszen várható volt, hogy Dobrev és Karácsony ott lesz a 2, fordulóban. Így bárki nyeri kettőjük közül az előválasztást, kész a kormányzati ellenkampány-panel. Nem véletlenül fog a 800 milliós közpénzből megvalósított Gyurcsány gyűlöletfilm is október 23-ra, az előválasztások végére megjelenni. A Fidesz média mindent Gyurcsányra tett fel és pozícionált be.
Egyelőre nem annyira tűnik telitalálatnak ez az irány, hiszen az élet a legnagyobb forgatókönyv író. Már az is meglepetés volt, hogy Márki-Zay Péter civilként dobogóra ért az 1. fordulóban, de újabb fordulat volt Karácsony visszalépése, ami már kevésbé lesz megmagyarázható a kormánypárti szavazók felé. Bár megpróbálták, a sikeres STOP akció eredményének vélik. Dobrev győzelme tálcán kínálja a lehetőséget a gyurcsányozó propaganda tovább folytatására. A fókuszban nem is több nyelven folyékony beszélő, jogász, közgazdász - aki nem mellesleg az Európai Parlament alelnöke is - fog állni, hanem a háttérből irányító főgonosz, Gyurcsány Ferenc.
Arra pedig új forgatókönyvet kellene kitalálni, mi lesz, ha az egykori Fidesz szavazó, viszont azóta kiábrándult, konzervatív, keresztény, nagycsaládos Márki-Zay Péter (MZP) nyeri az előválasztást. MZP szinte üstökösként robbant be a magyar politikai életbe. Először azzal tűnt fel, hogy 2018. február 25-én, Hódmezővásárhelyen az időközi polgármester-választást nyert azzal a Lázár Jánossal szemben, aki sokáig Orbán Viktor jobbkeze volt. Még ez év novemberében létrehozta a Mindenki Magyarországa Mozgalmat, melynek alapító elnöke lett. Ennek a szervezetnek (hiszen még mindig nem párt) fő célja az volt, hogy a 2019-es önkormányzati választásokon minden településen egyetlen egy és hiteles képviselőjelölt szálljon szembe a Fidesz jelöltjével és nyerje el a helyi közösségek bizalmát. Ennek az elvnek a mentén politizálva, mára már az egész országgal sikerült magát megismertetni.
Holnaptól az Önök kezében van a döntés, hogy ki vezesse a magyar ellenzéket a 2022-s tavaszi országgyűlési választásokon! A 2. fordulóban már bárhol leadható a szavazat, de az online szavazás is működni fog.
Menjenek el szavazni, és győzzön az ELLENZÉKI összefogás!
Miköze a választáshoz annak h jelölt vallásos e , van e gyereke és hány?