A város szélén működő kutyamenhelyet rengetegen ismerik. Nagyon sokan méltányolják a munkájukat, és támogatják őket a tőlük telhető módon: pénzzel, kutyaeledellel, tisztasági szerekkel, stb. Szükségük is van erre, mert bevételi forrásaik szűkösek. Mostanában a korábban szokásos, nagyáruházaknál rendezett adománygyűjtést is mellőzniük kellett a járványveszély miatt.
Így ismét segítségre volt szükségük! A Kalocsai Gerillakertész, Szabadidő, Vízisport és Környezetvédő Egyesület (röviden KAGESZ) meghallotta a „segélykiáltást”, és a következőt találták ki:
„Feliratos pólókat készíttettünk, melyek eladása után pólónként 1000 Ft-ot adtunk-adunk át az Összefogás az Állatokért Közhasznú Alapítványnak. A póló ára 2200 Ft. Nekünk egy póló 1200Ft-ba került. A különbözet 1000 Ft. Ezt kapja az alapítvány.”
Az akció 11-én, szombaton kezdődött a Piac téri COOP ABC előtti téren. A Kutyamenhely önkénteseivel karöltve kínáltuk a feliratos pólókat. Tapasztalataink szerint vonzó volt a járókelők számára, hogy nagylelkű segítségükért cserébe egy jópofa „ajándékot” kaptak, így az ajándékozás, és a megajándékozottság dupla örömével gazdagodtak. Sokan a meghirdetett 2200 Ft-on felül is adakoztak, így azon a délelőttön 91 000 Ft-ot gyűjtöttünk össze az ártatlan jószágok megsegítésére.
Az akció nem ért véget! Sőt! -ez még csak a kezdet, hiszen a pólóvásár folytatódik a Facebookon.
Üzenj az Összefogás az Állatokért Kalocsa (Kutyamenhely) vagy a Kalocsai Gerilla Kertészek Facebook oldalán, ha szeretnél Te is ilyen pólót, a póló átvehető a Kutyamenhelyen, vagy a Ruhapiac téri Rövidáru boltban.
Piros és fekete színű felirattal, S, M, L, XL, XXL méretekben választható.
Megkértük Békési Mariannát, az alapítvány elnökét, hogy néhány mondatban vázolja céljaikat és azt, hogy miért van szükségük folyamatos segítségre.
- A kóbor állatok befogása mindenhol önkormányzati feladat. Azok az önkormányzatok, akik nem rendelkeznek saját gyepmesteri teleppel vagy menhellyel, illetve gyepmesterrel, kötelesek leszerződni valamely környékbeli településsel, ahol ez adott. Kalocsán ez a következőképpen működik: a menhely tulajdonosa Kalocsa város, de az üzemeltetését a Kalocsavagyon Kft. és Alapítványunk közösen oldja meg. Az alapítvány a már beszállított kutyák ellátását, illetve gazdához juttatását végzi, és egy külön együttműködési megállapodás alapján összedolgozik a Kft-vel. Nagyon szeretnénk elérni, hogy a helyi és környékbeli jegyzők és önkormányzatok partnerek legyenek e munkában, hiszen mint civil állatvédőknek, nekünk semmilyen hatáskörünk, jogkörünk nincs, így csak a törvény által előírt módon, a jegyző, hatósági állatorvos és a rendőrség segítségével tudnánk hatásosan fellépni bizonyos esetekben. Legalább ennyire fontosnak tartjuk a lakosság felvilágosítását a felelős állattartásról, ezen belül is legfőképpen az ivartalanítás fontosságáról. Célunk: a befogott, de gazdis állatok visszajuttatása eredeti tulajdonosuknak, feltéve, hogy a tartási körülmények megfelelőek voltak. Ellenőrzötten adunk örökbe: családlátogatással, örökbefogadási szerződéssel - kizárólag oltott, chip-el ellátott, egészséges állatot, ivartalanítva, kölyköket 6 hónapos kor alatt ivartalanítási kötelezettséggel (ebben igény esetén segítünk is!), amit szigorúan ellenőrzünk. Rendszeresen szervezünk bemutatkozó programokat – gyakran csatlakozva a városi rendezvényekhez –, gyermekeknek és felnőtteknek címzett felvilágosítással, akár helyszínen elindított örökbefogadási lehetőséggel. Partnernek tekintünk mindenkit, aki segíti céljaink megvalósítását.
Nagyon örülünk a Gerillakertész Egyesület kezdeményezésének, köszönjük a segítségüket!